UX Tasarım

UX tasarım orijinal karşılığı user experience olup, adından da anlaşılacağı gibi kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir. UX tasarımın temelinde görünürde olandan çok hissedilenler bulunmaktadır. Yani UX’in amacı size iyi bir deneyim yaşatmak olarak nitelendirilebilir. UX tasarımı ile uğraşan kişilerin bu bağlamda pek çok alanda bilgi sahibi olması önemlidir.  Tasarım, kullanıcıların testleri, içerikler, psikoloji, sosyoloji gibi alanlarda uzman olan kullanıcı deneyimi tasarımcısı en başarılı sonuca ulaşacaktır. Kullanıcı arayüzü tasarımı yapılabilecek ürünlerden bazıları; yazılımlar, arabalar, bilgisayarlar, oyuncaklar ve içinde elektronik aksam barındıran ürünlerdir. Bu tasarımlar sizin için yapılacak, aynı zamanda en iyi sonuca ve deneyime ulaşmanız için UX standartları ile şekillendirilecektir. 

UX Design Eğitimi

UX tasarımı konusunda uzmanlaşmadan hemen önce bilinmesi gerekenler bu işlemin temel özellikleridir. UX designer ele aldığı konuda detaylı bir araştırma yapar. Piyasada bulunan rakipleri ve kullandıkları teknoloji ya da ürünleri iyi analiz eder. Arayüzü kendisi tasarlayabileceği gibi UI tasarımcıya detayları bildirerek tasarımına katkıda bulunabilir. En önemli nokta ise tasarımın kullanıcı için ne kadar verimli, anlaşılabilir, kolay ve işlevsel olduğunu belirlemesidir. Son aşamada meydana gelen tasarımın kullanıcı testlerini ve verimlilik takibini yapar. Mevcut ürünü ilk defa kullanacak olan kişilerin ne hissedeceğini analiz eder ve bunları raporlar. Sonuç itibariyle UX designer nedir dendiğinde, kısaca tasarlanan ürünün amacına uygun ve iyi düşünülmüş olmasını sağladığını belirtebiliriz.   

UX Tasarımcı

UX tasarımcının bir markanın ürünleri, web sitesi, hizmetleri veya kullandığı tüm uygulamalar gibi alanlardaki tüm deneyimlerini analiz eder. Marka, ürün, hizmet ya da web sitesi sahibi olan sizlerin tüm tasarım süreci boyunca Webfoni olarak en iyi UX tasarım hizmeti ile mükemmeli yakalamanızı sağlamaktayız. Alanında uzman UI UX tasarımcı desteğimiz ile en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Herşey Yolunda

Müşterilerimiz